آموزش های بوستر پمپ

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر و مزایای آن

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر و مزایای آن 

بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر نسبت به مدل های ثابت دارای مزایایی هستند مانند افزایش عمر تاسیسات و کاهش مصرف انرژی که امروزه بسیار مورد توجه هستش .

در جوامع امروزی بسیاری از ساختمان های بزرگ و تجاری نیاز به استفاده از بوستر پمپ دارند تا بتوانند آب با فشار مناسب را به نقاط مختلف ساختمان برسانند .

در بوستر پمپ های دور ثابت یا پمپ خاموش است یا روشن ، زمانی که روشن است با اینکه مقدار کمی افت فشار در ساختمان وجود دارد ولی پمپ در حداکثر توان خود کار می کند و این یعنی افزایش مصرف انرژی و هدر رفت آن .

بوستر پمپ دور متغیر

معایب بوستر پمپ های دور ثابت چیست ؟

بوستر پمپ های دور ثابت انرژی زیادی مصرف می کنند چون موتورها همیشه در حالت بار کامل کار می کنند . به تاسیسات آسیب وارد می شود چون فشاری بیش از حد نیاز سیستم توسط پمپ تولید می شود . به دلیل روشن و خاموش شدن پمپ ها مکرر فشار آب خروجی از شیر کم و زیاد می شود که زیاد خوشایند نیست .

بهترین راه کار برای برطرف کردن معایب فوق چیست ؟

برای بالا بردن بهره وری سیستم آبرسانی بهترین راه جایگزینی بوستر پمپ های دور متغیر با دور ثابت هستش . بوستر پمپ دور متغیر دقیقا به میزان افت فشار ، فشار خط را افزایش می دهد . انرژی مصرفی کاهش پیدا می کند که روی قبض برق کاملا مشهود است .

آیا تغییر بوستر پمپ دور ثابت با دور متغیر کار پیچیده ایست ؟

خیر . گروه مهندسی سورنا با آماده کردن تابلوی برق و کنترل بوستر پمپ دور متغیر در محل کارگاه خود پروسه تغییر سیستم را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد . طبق هماهنگی با مدیریت ساختمان تابلو به محل نصب منتقل شده و به سرعت عملیات نصب و راه اندازی سیستم کنترل انجام می شود .

در تابلوی کنترل بوستر پمپ دور متغیر ساخت سورنا از چه تجهیزات و برندهایی استفاده می شود ؟

در تابلوهای ما از کنترلر بوستر پمپ ATECH استفاده می شود . این کنترلر قابلیت کنترل 4 پمپ بصورت دور متغیر تنها با یک درایو را دارد .

داخل کنترلر بوستر پمپ ATECH کنترل فاز و کنترل سطح قرارداده شده در نتیجه تعداد قطعات داخل تابلو کاهش پیدا می کند . برای دانلود کاتالوگ اینجا کلیک کنید

اینورترهایی که برای کنترل دور الکتروپمپ ها مورد استفاده قرار میگیره برند LITEON ساخت کشور تایوان هستش و از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخورداره .

این اینورتر ها در مدل های تکفاز و سه فاز موجود هستند و در ساختمان هایی که برق سه فاز ندارند هم می توان بوستر پمپ سه فاز نصب کرد .

برخی محصولات مورد استفاده در بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر

تابلو کنترل اتوماتیک پمپ (1)

کنترلر بوستر پمپ (1)

لایت آن (1)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *