مقاومت ترمز اینورتر C2000 دلتا

اتصال مقاومت ترمز اینورتر C2000 دلتا همیشه یکی از چالش های مهندسین در صنعت برق و اتوماسیون بوده ، چه مقاومتی برای اینورتر ما مناسب است؟ آیا باید از واحد مقاومت ترمز استفاده کنیم یا نه ؟ تنظیمات اینورتر به چه صورتی باید انجام بشه ؟ در این مقاله سعی کردیم این موضوعات رو کامل توضیح بدیم که برای شما کاربردی باشه.

مقاومت ترمز اینورتر C2000 دلتا

اگر در پروژه به هر دلیل نیاز باشد که سرعت موتور سریع کاهش پیدا کند و شیب سرعت توقف موتور زیاد باشد که به عنوان Deceleration ramps آن را می شناسیم، نیاز داریم که حتما از مقاومت ترمز استفاده کنیم.

حالا اگر توان اینورتر ما زیاد باشد احتمالا باید از واحد مقاومت ترمز و سپس مقاومت ترمز استفاده کنیم.

دیاگرام قدرت اینورتر C2000 دلتا

مطابق شکل بالا که دیاگرام قدرت اینورتر C2000 دلتا را نشان می دهد چهار ترمینال برای اتصال مقاومت ترمز در نظر گرفته شده، ترمینال های B1 و B2 که برای اتصال مستقیم مقاومت ترمز در توان های پایین است و ترمینال های + و –  که برای اتصال واحد مقاومت ترمز استفاده می شود که معمولا در توان بالای 15 کیلووات باید از واحد مقاومت ترمز استفاده کرد.

اینورترهای سری C2000 دلتا دارای فریم های ابعادی متفاوتی هستند که در شکل زیر مشاهده می کنید ، فریم A  تا C و فریم D  به بالا که هر کدام روش متفاوتی برای اتصال مقاومت ترمز دارند .

همانطور که قبلا گفتیم ترمینال های B1 و B2 برای اتصال مقاومت ترمز استفاده می شوند . ترمینال های +1 و +2 در حالت عادی اتصال کوتاه هستند. اگر چوک DC داشته باشیم کافیست جمپر را باز کرده و چوک را متصل کنیم ، در فریم D به بالا هم باید از واحد مقاومت ترمز روی ترمینال های +1 و – استفاده کنیم.

دیاگرام اتصال مقاومت ترمز C2000

جدول انتخاب مقاومت ترمز مناسب اینورتر C2000

جدول انتخاب مقاومت ترمز مناسب اینورتر C2000

جدول بسیار مهمی که از کاتالوگ اینورتر C2000 برای شما استخراج کردیم و بسیار کاربرد دارد در زیر آورده شده است که به ترتیب ستون های این جدول را توضیح می دهیم.

در این جدول 3 ستون علامت گذاری و انتخاب شده اند که باید به آن ها توجه کرد :

1 –  در ستون اول توان اینورتر درج شده است به عنوان مثال ما اینورتر 2.2 کیلووات و 45 کیلووات را مورد بررسی قرار می دهیم .

2 – در ستون دوم واحد مقاومت ترمز یا همان یونیت بریک مشخص شده، برای توان 2.2 کیلووات نیازی به یونیت بریک نیست اما برای توان 45 کیلووات نیاز به یک عدد واحد مقاومت ترمز 4045 دلتا داریم

3 – در ردیف سوم توان و اهم مقاومت ترمز مورد نیاز نشان داده شده است. برای توان 2.2 کیلووات یک مقاومت ترمز 300 وات 250 اهم مورد نیاز است و برای توان 45 کیلووات 6000 وات 13 اهم مورد نیاز می باشد.

مقاومت ترمز آلومینیومی با کیفیت بالا و قیمت مناسب را می توانید از فروشگاه تهیه کنید.

دانلود راهنمای نصب و راه اندازی کامل اینورتر های C2000 دلتا بهمراه تصاویر و جداول کامل این مقاله | Download |

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه ، اگر هنوز در این رابطه سوال هایی برای شما باقی مانده کافیست زیر این مقاله کامنت کنید و پاسخ خود را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید